Sport.pl

Artur Czaja zostaje we Włókniarzu. Podpisał dwuletni kontrakt

Dla Włókniarza jednym z priorytetów było zatrzymanie Artura Czai, dla którego miniony sezon był najlepszy w karierze. Negocjacje trwały kilka tygodni i zakończyły się sukcesem.
Czaja uzyskał średnią biegową 1,470, a więc o blisko 0,5 pkt wyższą niż przed rokiem. Wyraźnie okrzepł w walce na ekstraligowych torach. Jaką ma wartość dla drużyny, udowodnił także w play-offach. To, że przedłuży umowę, wydawało się oczywiste (sam podkreślał, że nie zamierza opuszczać Włókniarza), ale miał ponoć propozycje z innych klubów. We Włókniarzu zostanie na kolejne dwa lata, czyli do zakończenia wieku juniora.

Czaja jest drugim zawodnikiem, który po zakończeniu sezonu przedłużył umowę. Wcześniej podczas finału fair play z Falubazem podpis na kontrakcie złożył Michael Jepsen Jensen. Klub chce zatrzymać także Emila Sajfutdinowa i Rune Holtę. Z obydwoma prowadził już negocjacje, ale decyzje nie zapadły. Tymczasem od 1 listopada zawodnicy mogą zmieniać barwy klubowe. Okienko transferowe zamknięte zostanie 15 grudnia.

Więcej o: