Sport.pl

Sparingowe plany Włókniarza. Na początek Stal Gorzów

Kilkudniowe zgrupowanie w słoweńskim Krsko i osiem sparingów. Tak wygląda plan przygotowań żużlowców Włókniarza do sezonu 2014.
W Krsko włókniarze chcą spotkać się na torze dzień po prezentacji drużyny (ma się odbyć 9 marca), a od 21 marca do 11 kwietnia rozegrać serię sparingów. Ma ich być w sumie osiem, z drużynami z ekstra i I ligi. Na początek do Częstochowy ma przyjechać Stal Gorzów. Całość podsumuje wyjazdowy test z I-ligową Marmą Rzeszów. - Przed pierwszym meczem o punkty chcemy się sprawdzić w Rzeszowie, taki jest plan i liczymy, że tym razem uda się wszystko zrealizować - mówi menedżer Jarek Dymek. - Mamy koniec stycznia i za oknami pierwszy atak zimy, ale może w marcu aura będzie bardziej łaskawa niż przed rokiem i na przykład zgrupowanie za granicą nie będzie konieczne. Że tak jak dawniej, będziemy mogli więcej pojeździć w kraju.

Plan przygotowań Dymek przygotował wspólnie z nowym trenerem - Piotrem Żyto, który zastąpił Grzegorza Dzikowskiego. - My z Piotrem nie musimy się poznawać, bo znamy się bardzo dobrze - dodaje Dymek. W ubiegłym sezonie często się kontaktowaliśmy. To w porządku facet i na pewno będzie nam się dobrze współpracować. Teraz niby mamy w żużlu martwy sezon, ale ciągle jest coś do zrobienia. W skrócie można powiedzieć: papierologia.

Plan sparingów żużlowców Włókniarza:

21 marca (piątek) Włókniarz - Stal Gorzów

23 marca (niedziela) Stal Gorzów - Włókniarz

29 i 30 marca (sobota, niedziela) dwumecz z ROW-em Rybnik

5 kwietnia (sobota) GKM Grudziądz (miejsce do ustalenia)

6 kwietnia (niedziela) Betard Sparta Wrocław (miejsce do ustalenia)

10 kwietnia (czwartek) Włókniarz - Marma Rzeszów

11 kwietnia (piątek) Marma Rzeszó - Włókniarz

Więcej o: