Sport.pl

Pierwsze sparingi rywali Włókniarza. Wygrane Unii Leszno i Falubazu

Fogo Unia Leszno, która w pierwszej kolejce Enea Ekstraligi podejmować będzie częstochowskiego Włókniarza, ma już za sobą pierwszy sparing. Leszczynianie w piątek pokonali u siebie Start Gniezno 57:33.
Włókniarz jedzie do Leszna 13 kwietnia. Ma jeszcze niespełna miesiąc na przygotowania. Lesznianie w pierwszej jeździe pokonali Start Gniezno 57:33. Najlepszy wśród gospodarzy był Duńczyk Nicki Pedersen, który zdobył 14 punktów. Dzielnie wspierali go: Damian Baliński i Mikkael Michelsen (po 8 punktów), a także Przemysław i Piotr Pawliccy oraz Tobiasz Musielak, którzy uzbierali po 7 punktów. Wśród żużlowców Startu najlepiej punktował Bjarne Pedersen (10).

W piątek na tor wyjechali również żużlowcy Falubazu Zielona Góra. Walczyli na wyjeździe z ŻKS Ostrovią Ostrów Wielkopolski i wygrali 58:32. Wśród mistrzów Polski najlepiej punktowali: Jarosław Hampel, Patryk Dudek i Adam Strzelec (po 11), a także Piotr Protasiewicz (10) i Krzysztof Jabłoński (9). Dla gospodarzy po 8 punktów wywalczyli Ronnie Jamroży i Timo Lahti.

Włókniarz pierwszy sparing rozegra 21 marca. W Gorzowie zmierzy się ze Stalą.

Więcej o:
Komentarze (3)
Pierwsze sparingi rywali Włókniarza. Wygrane Unii Leszno i Falubazu
Zaloguj się
 • waitin4me

  Oceniono 3 razy -3

  Obawiam się, iż 21 października może być już po sezonie...

 • waitin4me

  Oceniono 3 razy -3

  Obawiam się, że 21 października może być już po sezonie...

 • waitin4me

  Oceniono 3 razy -3

  Obawiam się, iż 21 października może być już po sezonie....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX