Sparing Włókniarza z Betardem w cieniu rezygnacji prezesa [ZDJĘCIA]

Po wyrównanym pojedynku Włókniarz przegrał w środę trening punktowany z Betardem Spartą Wrocław. Po jego zakończeniu w parku maszyn dyskutowano jednak nie o tym, co działo się na torze, a o rezygnacji prezesa klubu Pawła Mizgalskiego.
O tym, że prezes podał się do dymisji, już w trakcie spotkania klub poinformował na stronie internetowej. Decyzji nie skomentował ani on sam, ani nikt z klubu. W kuluarach mówiło się, że decyzja mogła być w pewnym stopniu wymuszona przez właścicieli spółki, ale nie brakowało też takich, którzy twierdzili, że prezes zrezygnował bez żadnej presji. Że był wyczerpany tym, co w ostatnich miesiącach działo się wewnątrz i wokół klubu. A nie działo się dobrze. Włókniarz był zadłużony, kłopoty miał rozdający w klubie kary dyrektor firmy K.J.G. Company (była największym sponsorem częstochowskiego żużla), a do tego doszedł jeszcze głośny na całą Polskę spór z Emilem Sajfutdinowem.

Co teraz? Do czasu wyboru nowego prezesa obowiązki będzie pełnił dotychczasowy przewodniczący rady nadzorczej CKM Włókniarz S.A. Dariusz Śleszyński. Nowym przewodniczącym rady został Krzysztof Grochalski. Jak poinformował klub, w ciągu dwóch tygodni (najprawdopodobniej odbędzie się już w przyszłym tygodniu) zorganizuje konferencję prasową, na której poda szczegóły zmian.

Sam sparing poprzedziły blisko półgodzinne dodatkowe prace na torze. Była też próba toru, a w końcu 15 wyścigów. W sumie około półtora tysiąca kibiców spędziło na stadionie dwie i pół godziny. Ci, co przyszli, nie żałowali, bo choć w obu ekipach brakowało kilku czołowych zawodników (we Włókniarzu kontuzjowanego Grigorija Łaguty oraz Petera Kildemanda, a wśród gości Taia Woffindena i Troya Batchelora), to było sporo walki i ciekawych biegów. Częstochowskich kibiców najbardziej interesowała postawa tych, którzy dotychczas jeździli najmniej, czyli Rune Holty, Michaela Jepsena Jensena i Rafała Szombierskiego, a także Grzegorza Walaska (wcześniej nie dotarł na sparing ze Stalą Gorzów). Cała czwórka w pierwszej części pojedynku prezentowała się korzystnie. W pierwszej serii wyścigów wywalczyli 10 punktów, a najbardziej zaskoczył wszystkich "Szmina", który kończył bieg z uniesioną w geście triumfu prawą dłonią. W drugiej serii było nieco gorzej. Błąd w pierwszym łuku oznaczał dla Jensena utratę prowadzenia i jakiegokolwiek punktu. Holta nie potrafił obronić się przed atakami Juricy Pavlica, a wygrał (z ogromną przewagą) tylko Walasek. I Walasek był najjaśniejszą postacią w ekipie "Lwów". Na starcie zagapił się dwa razy, ale widać było, że jest szybki i ma spore rezerwy. Na pochwały, i to duże, zasłużył też Szombierski, który imponował dynamiczną, ładną dla oka jazdą. Pechowcem okazał się natomiast Jensen. W 10. biegu cudem ominął leżącego na torze juniora Sparty Mika Trzensioka, uderzył w bandę i mocno się poobijał. Opuścił tor w karetce pogotowia, zrezygnował z dalszej jazdy, a potem trafił do szpitala. Poniżej oczekiwań wypadli częstochowscy juniorzy, i to dlatego pojedynek z Betardem zakończył się porażką. Artur Czaja na dość przyczepnym torze efektowną jazdą błysnął tylko raz (w ostatnim wyścigu), a wspólnie z Rafałem Malczewskim i Hubertem Łęgowikiem wywalczył 9 punktów.

Włókniarz Częstochowa - Betard Sparta Wrocław 44:46

Włókniarz:

Rune Holta 6 (2, 2, d, 2)

Rafał Szombierski 7 (3, 1, 3, -)

Mirosław Jabłoński 8 (1, 2, 2, 3)

Michael Jepsen Jensen 2 (2, 0, u)

Grzegorz Walasek 12 (3, 3, 2, 1, 3)

Artur Czaja 4 (2, 0, 0, 2)

Rafał Malczewski 2 (1, 1, -, 0, 0)

Hubert Łęgowik 3 (0, 1, 1, 1)



Betard Sparta:

Maciej Janowski 8 (0, 3, 1, 1, 3)

Zbigniew Suchecki 8 (1, 1, 3, 3, 0)

Tomasz Jędrzejak 10 (3, 2, 2, 2, 1)

Patryk Dolny 5 (0, 1, 1, 3)

Jurica Pavlic 8 (2, 3, 3, d)

Patryk Malitowski 7 (3, 0, 2, 2)

Mike Trzensiok 0 (d, 0, w)



Bieg po biegu:

I. Szombierski, Holta, Suchecki, Janowski 5:1

II. Malitowski, Czaja, Malczewski, Trzensiok (d) 3:3/8:4

III. Jędrzejak, Jensen, Jabłoński, Dolny 3:3/11:7

IV. Walasek, Pavlic, Malczewski, Trzensiok 4:2/15:9

V. Janowski, Jabłoński, Suchecki, Jensen 2:4/17:13

VI. Walasek, Jędrzejak, Dolny, Czaja 3:3/20:16

VII. Pavlic, Holta, Szombierski, Malitowski 3:3/23:19

VIII. Suchecki, Walasek, Janowski, Łęgowik 2:4/25:23

IX. Szombierski, Jędrzejak, Dolny, Holta (d) 3:3/28:26

X. Pavlic, Jabłoński, Łęgowik, Trzensiok (w) 3:3/31:29

XI. Suchecki, Jędrzejak, Walasek, Malczewski 1:5/32:34

XII. Jabłoński, Malitowski, Janowski, Czaja 3:3/35:37

XIII. Dolny, Holta, Łęgowik, Pavlic (d) 3:3/38:40

XIV. Janowski, Malitowski, Łęgowik, Malczewski 1:5/39:45

XV. Walasek, Czaja, Jędrzejak, Suchecki 5:1/44:46