Sport.pl

W tym tygodniu jeszcze trzy sprawdziany Włókniarza

Jeżeli pogoda pozwoli, przed pierwszym meczem o ligowe punkty Włókniarz rozegra jeszcze trzy sparingi. Dzisiaj (w środę 9 kwietnia) zmierzy się we Wrocławiu z Betardem Spartą, w czwartek i piątek rozegra dwumecz z PGE Marmą Rzeszów.
Na spotkanie we Wrocławiu w składzie Włókniarza jest tylko jeden obcokrajowiec - Peter Kildemand. Nie ma Rune Holty i Michaela Jepsena Jensena, który odczuwa jeszcze skutki upadku w sparingu ze Spartą (w ubiegłym tygodniu odbył się w Częstochowie). Menedżer drużyny Jarek Dymek przekonuje jednak, że Jensen do niedzielnego meczu w Lesznie powinien dojść do pełni sił.

- Michael odpuścił sobie wyjazd do Wrocławia, ale w czwartek ma być w Częstochowie, a w piątek pojechać w Rzeszowie. Jeżeli tak się stanie, to nie powinno być też problemów, aby wystąpił przeciwko Unii. My tych testów mamy dużo, ale prognozy pogody są takie, że coś może nam nie wypalić.

Wrocławianie wystąpią przeciwko Włókniarzowi w identycznym składzie jak w pierwszym sparingu w Częstochowie. Z grona obcokrajowców sprawdzą tylko Juricę Pavlica.

Skład Włókniarza na trening we Wrocławiu:

1. Peter Kildemand

2. Rafał Szombierski

3. Mirosław Jabłoński

4. Hubert Łęgowik

5. Grzegorz Walasek

6. Artur Czaja

7. Rafał Malczewski

Więcej o: