Sport.pl

Dymek chwali Kildemanda. Kozak, z którego będzie olbrzymia pociecha

Występ przeciwko Unii debiutującego we Włókniarzu Petera Kildemanda oceniano bardzo różne. Jedni twierdzili, że pokazał wielkie możliwości, inni wytykali Duńczykowi chaotyczny styl jazdy. Co na to menedżer Włókniarza Jarek Dymek?
Tadeusz Iwanicki: Jak oceniasz występ Kildemanda?

Jarek Dymek: Spodziewałem się dobrego występu Petera. Zdobył dziewięć punktów w siedmiu biegach, ale zostawił serce na torze. Raz, niestety, dotknął taśmy, więc można powiedzieć, że stracił wyścig i można go doliczyć tylko do statystyk. Krótko podsumować można tak: to jest kozak, niesamowity walczak i myślę, że będziemy z niego mieć olbrzymią pociechę.

Co powiesz tym, którzy twierdzą, że swoją jazdą zbyt wiele ryzykuje?

- Nie zgadzam się z taką opinią. Kto w żużlu nie idzie twardo, nie ma sukcesów. Kiedyś Tony Rickardsson miał taki napis na plecach: No risk, no glory. W żużlu bez ryzyka nie ma sukcesów. Taka jest prawda.

Pomijając nieobecnych Griszę Łagutę i Michaela Jepsena Jensena, czego dzisiaj zabrakło do sprawienia niespodzianki?

- Właściwie to wszystko sprowadza się do tej dwójki. Brakowało nam podstawowych zawodników i gdyby tutaj pojechali, to z pewnością zdobylibyśmy więcej niż 38 pkt. Ale ci, którzy byli w składzie, nie mają się czego wstydzić. Pokazali dobry żużel, stworzyli widowisko, które na pewno mogło się podobać. My z Piotrkiem Żytą mieliśmy w parkingu mnóstwo roboty, żeby to ogarnąć. Musieliśmy mocno żonglować zawodnikami.

Rozmawiał Tadeusz Iwanicki

Więcej o:
Komentarze (3)
Dymek chwali Kildemanda. Kozak, z którego będzie olbrzymia pociecha
Zaloguj się
 • ladychapel

  Oceniono 3 razy 3

  Kozak i co najważniejsze kozak umiejący trzymać nerwy na wodzy. Nie wiem jak zachowałby się ktokolwiek inny po tym jak Pawlicki (burak dnia) uderzył Kildemanda w głowę (kask)...

 • Michal Nowakowski

  Oceniono 2 razy 2

  "My z Piotrkiem Żytą mieliśmy w parkingu mnóstwo roboty".A po jakiemu to?

 • marcin.monika

  Oceniono 5 razy -1

  dymek lans,lans,lans.... zobacz kto ze starej ekipy został w klubie-lizodupy i pod ..erdalacze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX