Sport.pl

Problemów Włókniarza ciąg dalszy. Łaguta kontuzjowany

Rok 2014 nie jest szczęśliwy dla Grigorija Łaguty. Podczas meczu ligi rosyjskiej żużlowcowi Włókniarza odnowiła się kontuzja stopy. Jego występ w Toruniu jest wykluczony, a może się tak zdarzyć, że ?Griszy? zabraknie nawet do końca sezonu.
- Niestety, potwierdzają się doniesienia dotyczące Grigorija Łaguty. "Grisza" pechowo zakończył jeden ze swoich wyścigów w lidze rosyjskiej i odnowiła mu się kontuzja prawej nogi - poinformował klub na swojej stronie internetowej.

Łaguta wygrał pierwszy bieg podczas meczu Wostok Władywostok z SK Saławat, a do nieszczęśliwego zdarzenia doszło już po tym jak przejechał linię mety. Uszkodził wówczas stopę, tę samą, którą długo leczył wiosną (wtedy kontuzji nabawił się trenując na crossie) i musiał przejść zabieg chirurgiczny. Teraz najpewniej też czekał go będzie zabieg.

W związku z tym, że przepis o zastępstwie zawodnika kontuzjowanego dotyczy tylko lidera drużyny (aktualnie najwyższą średnią posiada Grzegorz Walasek), za Łagutę w niedzielnym meczu w Toruniu pojedzie Mirosław Jabłoński.

Więcej o: