Żużlowcy Włókniarza i innych klubów Enea Ekstraligi pomogą szpitalom onkologicznym

Ponad 15 żużlowych trofeów i gadżetów będzie można zlicytować w ramach kampanii społecznej ?Rak. To się leczy!?, do której włączyli się żużlowcy Enea Ekstraligi, a wśród nich włókniarze. Cały dochód przeznaczony zostanie na potrzeby młodych pacjentów z oddziałów onkologicznych.
Przypomnijmy, 15 czerwca zawodnicy oficjalnie przyłączyli się do ogólnopolskiej kampanii, której celem jest nakłanianie Polaków do badań profilaktycznych i zdrowego stylu życia. W tym dniu kibice na czterech stadionach i przed telewizorami zobaczyli specjalny spot, w którym udział wzięli: Klaudia Szmaj (SPAR Falubaz Zielona Góra), Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów), Paweł Przedpełski (Unibax Toruń) oraz Stanisław Chomski (trenera Unibaxu Toruń). Sportowcy promowali w nim profilaktykę i zdrowy styl życia.

- Ze wszystkim trzeba walczyć. Nawet z takimi chorobami jak nowotwory. Chciałbym przekazać wszystkim kibicom, iż bardzo ważne są badania, do których namawiam - mówi Bartosz Zmarzlik, żużlowiec Stali Gorzów. Podobnego zdania jest młody torunianin Paweł Przedpełski. - W każdej chorobie ma się szansę, ale najważniejsze badanie się, gdy są jakieś podejrzenia. Sam znam osoby chore na raka, które z tego wyszły, więc nigdy nie należy się poddawać - podkreśla Przedpełski.

Kluby Enea Ekstraligi przekazały upominki i swoje historyczne trofea na specjalną licytację. Dzięki temu wspierając szczytny cel, będzie można zdobyć m.in: plastrony Tomasza Jędrzejaka i Patryka Dudka z finałów Indywidualnych Mistrzostw Polski 2013 oraz Srebrnego Kasku 2011. Ponadto medal Drużynowych Mistrzostw Polski z 2011 roku, który przekazała Stal Gorzów. Do zdobycia będą też dwa złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski Falubazu Zielona Góra z 2011 roku oraz prawdziwa "perełka" - złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski z 1993 roku, który zdobył, jeszcze jako zawodnik, Piotr Baron, aktualny trener Betardu Sparty Wrocław.

Kluby Enea Ekstraligi przekażą także dzieciom ze szpitali onkologicznych sportowe gadżety z autografami (m.in.: koszulki, plakaty, szaliki, proporczyki i czapeczki).

Szczegóły licytacji już wkrótce na www.speedwayekstraliga.pl i www.rak.tosieleczy.pl.

Ogólnopolska kampania społeczna "Rak. To się leczy!" - to pierwsza w naszym kraju akcja łącząca najważniejsze organizacje lekarzy onkologów i pacjentów onkologicznych, której celem jest zachęcenie Polaków do badań profilaktycznych, walka ze społecznymi stereotypami na temat chorób nowotworowych oraz przełamanie lęku przed rakiem. A wszystko za pomocą humoru oraz niestandardowych akcji, które jeszcze w większym zakresie towarzyszą tegorocznej odsłonie kampanii "Rak. To się leczy!". Więcej na www.rak.tosieleczy.pl.