Zawodnik Włókniarza Peter Kildemand zdobył złoto DPŚ. Co pokaże w niedzielę we Wrocławiu?

W Bydgoszczy rozegrano finał Drużynowego Pucharu Świata. Wygrali Duńczycy z Peterem Kildemandem w składzie, który już jutro we Wrocławiu będzie zdobywał punkty dla KantorOnline ViperPrint Włókniarza.
Duńczycy zdobyli 38 punktów i o jedno "oczko" wyprzedzili Polaków. Liderem Duńczyków był Nicki Pedersen, który wywalczył 17 punktów, w tym raz 6 jako joker. Wśród złotych medalistów jeździł też żużlowiec KantorOnline ViperPrint Włókniarza Peter Kildemand. Kildemand nie popisał się jednak na torze. Zdobył tylko 7 punktów. Trzy razy był drugi, raz trzeci i raz ostatni. Częstochowscy kibice mają nadzieję, że w niedzielę we Wrocławiu, gdzie Włókniarz w arcyważnym spotkaniu zmierzy się z Betard Spartą, forma Kildemanda będzie zdecydowanie lepsza.

W bydgoskim finale jeździli też obcokrajowcy Sparty, którzy jutro będą rywalami Włókniarza. Australijczyk Troy Batchelor zdobył tylko dwa punkty, a jego reprezentacja uplasowała się na trzecim miejscu podium i zdobyła brązowe medale. "Kangury" zdobyły 36 punktów. Do Duńczyków Australijczycy stracili tylko dwa punkty, a do Polaków jeden.

W Bydgoszczy rywalizował też kolejny z żużlowców Sparty Tai Woffinden. Anglik w sześciu startach zgromadził 12 punktów, ale nie miał wsparcia wśród swoich kolegów i jego drużyna zajęła ostatnie czwarte miejsce, gromadząc tylko 16 punktów.