Hubert Łęgowik powalczy w Lublinie o Brązowy Kask

W piątek w Lublinie rozegrany zostanie finał Brązowego Kasku. W zawodach weźmie udział jeden reprezentant Włókniarza - Hubert Łęgowik.
W eliminacjach do Brązowego Kasku wystartowało trzech żużlowców KantorOnline ViperPrint Włókniarza Częstochowa: Maksym Drabik w Rybniku oraz Oskar Polis i Hubert Łęgowik w Krośnie. Półfinały zakończyły się sukcesem tylko dla tego ostatniego, chociaż również nie obyło się bez komplikacji.

Turniej półfinałowy w Krośnie został przerwany po 12 wyścigach z powodu zapadających ciemności. Łęgowik sklasyfikowany został na miejscu ósmym i bezpośrednio przed piątkowym finałem miał rywalizować o ostatnie miejsce w finale z Łukaszem Kaczmarkiem.

W ostatnich dniach doszło jednak do kilku zmian na liście startowej. Okazało się, że w zawodach nie wystąpią Oskar Ajtner-Gollob oraz Kamil Wieczorek, co otworzyło szansę startu przed lubelską publicznością Łęgowikowi bez konieczności uczestniczenia w barażu. Dzięki temu również funkcję drugiego rezerwowego pełnić będzie Maksym Drabik, niedawno wypożyczony do drugoligowej Ostrovii.

Faworytami zawodów są bez wątpienia Paweł Przedpełski, Adrian Cyfer oraz Kacper Woryna. Jeśli w zawodach wystąpi Krystian Pieszczek, który w ostatnich dniach leczył naderwanie mięśnia ręki, on także powinien zająć miejsce w czołówce turnieju.

Reprezentanci Włókniarza dwukrotnie zdobywali trofeum przeznaczone dla najmłodszych polskich żużlowców. W 1979 r. triumfował Józef Kafel, zaś w 2006 r. najlepszy okazał się Mateusz Szczepaniak. Oprócz nich na podium tej rywalizacji stawali Dariusz Rachwalik (1984) oraz Zbigniew Czerwiński (2001).

Lista startowa zawodów:

1. Daniel Kaczmarek (Fogo Unia Leszno)

2. Alex Zgardziński (SPAR Falubaz Zielona Góra)

3. Arkadiusz Madej (KMŻ Lublin)

4. Krystian Rempała (PGE Marma Rzeszów)

5. Kacper Woryna (ŻKS ROW Rybnik)

6. Marcin Nowak (GKM Grudziądz)

7. Łukasz Kaczmarek (Stal Gorzów)

8. Rafał Karczmarz (Stal Gorzów)

9. Krystian Pieszczek (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

10. Adrian Gała (Carbon Start Gniezno)

11. Sebastian Niedźwiedź (Kolejarz Rawag Intermarche Rawicz)

12. Paweł Przedpełski (Unibax Toruń)

13. Bartosz Bietracki (Polonia Bydgoszcz)

14. Adrian Cyfer (Stal Gorzów)

15. Dominik Kossakowski (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

16. Hubert Łęgowik (KantorOnline ViperPrint Włókniarz Częstochowa)

17. Mateusz Wieczorek (KSM Krosno)

18. Maksym Drabik (MDM Komputery Ostrovia Ostrów)Bartłomiej Jejda