Sport.pl

Włókniarz ma dwóch nowych juniorów

W poniedziałek 4 sierpnia w Częstochowie odbył się egzamin na licencję ?Ż?. W czwartek poznaliśmy wyniki testów teoretycznych. Pomyślnie zakończyło je dwóch adeptów Włókniarza - Bartosz Pych i Tymoteusz Kasprzyk.
Po kilku odwołanych egzaminach wreszcie udało się zorganizować żużlową "maturę" na torze w Częstochowie. W poniedziałkowe popołudnie na torze pojawiło się siedemnastu adeptów, z czego aż siedmiu reprezentowało organizatora egzaminu - Stowarzyszenie CKM Włókniarz.

W czwartek Główna Komisja Sportu Żużlowego opublikowała listę zawodników, których umiejętności praktyczne i teoretyczne zostały pozytywnie ocenione przez komisję egzaminacyjną. Test zakończył się powodzeniem dla dziesięciu młodych zawodników. Dwóch z nich to adepci klubu z Częstochowy.

Nowymi Lwami zostali Bartosz Pych (rocznik 1996), który startował wcześniej na minitorze oraz odnawiający licencję Tymoteusz Kasprzyk (rocznik 1995). Kasprzyk po raz pierwszy pomyślnie przebrnął przez egzamin na certyfikat w czerwcu 2012 roku.

Ciekawostką jest fakt, iż nowym żużlowcem został 29-letni adept z Leszna Przemysław Jędraszyk. Warto wspomnieć, że także w barwach Włókniarza mieliśmy podobny "ewenement". W 2001 roku egzamin licencyjny zdał Dariusz Głębocki liczący wówczas 31 lat. Co prawda nie wystartował on w oficjalnych zawodach ligowych, ale w latach późniejszych z powodzeniem startował w rywalizacji żużlowców nieprofesjonalnych, zdobywając nawet tytuł mistrza Polski amatorów.

Więcej o: