Łęgowik walczył w finale Brązowego Kasku. Sukcesu nie odniósł

W Lublinie rozegrano finał Brązowego Kasku. Bezkonkurencyjny okazał się Adrian Cyfer, a jedynak z Włókniarza - Hubert Łęgowik ukończył zawody na 11. pozycji.
Częstochowianin wywalczył 7 punktów i wygrał jeden bieg. Po trzech seriach startów miał na koncie 6 punktów i szanse na wywalczenie miejsca w czołówce turnieju, ale w dwóch ostatnich spisał się bardzo słabo i zajął odległe 11. miejsce.

Zwycięzca wygrał wszystkie swoje wyścigi. Drugie miejsce zajął Krystian Pieszczek z Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk, który przegrał tylko raz, z najlepszym na torze Cyferem. Niezwykle zacięta była walka o trzecią lokatę. Po pięciu biegach Paweł Przedpełski (Unibax Toruń) i Kacper Woryna (ŻKS ROW Rybnik) zgromadzili po 11 punktów - i o tym, który z nich zajmie miejsce na podium, zadecydował dodatkowy wyścig. Lepszy okazał się rybniczanin.

Klasyfikacja końcowa:

1. Adrian Cyfer (Stal Gorzów) - 15 (3, 3, 3, 3, 3), 2. Krystian Pieszczek (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - 14 (3, 3, 2, 3, 3), 3. Kacper Woryna (ŻKS ROW Rybnik) - 11 + 3 (2, 2, 2, 3, 2), 4. Paweł Przedpełski (Unibax Toruń) - 11 + 2 (2, 3, 3, t, 3), 5. Adrian Gała (Carbon Start Gniezno) - 10 (1, 2, 2, 2, 3, ), 6. Sebastian Niedźwiedź (Kolejarz Rawag Intermarche Rawicz) - 8 (0, 3, 1, 3, 1), 7. Łukasz Kaczmarek (Stal Gorzów) - 8 (0, 2, 3, 2, 1), 8. Rafał Karczmarz (Stal Gorzów) - 8 (3, 1, 1, 2, 1), 9. Marcin Nowak (GKM Grudziądz) - 8 (1, 1, 2, 2, 2), 10. Daniel Kaczmarek (Fogo Unia Leszno) - 7 (3, 1, 0, 1, 2), 11. Hubert Łęgowik (KantorOnline Viperprint Włókniarz Częstochowa) - 7 (1, 2, 3, 1, 0), 12. Alex Zgardziński (SPAR Falubaz Zielona Góra) - 4 (t, 0, 1, 1, 2), 13. Bartosz Bietracki (Polonia Bydgoszcz) - 3 (2, 0, 1, 0, 0), 14. Krystian Rempała (PGE Marma Rzeszów) - 2 (2, 0, 0, 0, d), 15. Dominik Kossakowski (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - 2 (0, 1, 0, 1, 0), 16. 17. Arkadiusz Madej (KMŻ Lublin) - 1 (0, 0, 0, 0, 1), 17. Mateusz Wieczorek (KSM Krosno) - 1 (1, 0).