Młodzi częstochowianie powalczą w Toruniu o finał MDMP

We wtorkowe popołudnie rozegrane zostaną półfinały Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Włókniarz Częstochowa wystartuje na torze w Toruniu.
Juniorzy Włókniarza z powodzeniem startowali w eliminacjach MDMP. Zwyciężyli w II grupie, zostawiając w pokonanym polu między innymi zespoły z Rybnika, Tarnowa i Rzeszowa. W Toruniu oprócz wymienionych już drużyn o finał rywalizować będą z rówieśnikami z Torunia, Bydgoszczy i Lublina. Awans uzyskają trzy najlepsze zespoły.

Wtorkowe zawody zapowiadają się bardzo ciekawie. Oprócz częstochowian faworytami są gospodarze - Unibax Toruń z rewelacyjnym Pawłem Przedpełskim oraz Oskarem Fajferem w składzie, a także ROW Rybnik, Polonia Bydgoszcz i Unia Tarnów. Szyki faworytom będą próbowali pokrzyżować rzeszowianie. Jedynie zespół z Lublina wydaje się nie mieć najmniejszych szans na awans.

Częstochowianie na pewno wystąpią osłabieni brakiem leczącego kontuzję Rafała Malczewskiego. "Komar" w ubiegłym tygodniu podczas zawodów Ligi Juniorów doznał kontuzji dłoni i nie jest wykluczone, że będzie musiał przejść operację. - Mam uszkodzone więzadła - tłumaczy Malczewski. - Wybieram się do Krakowa na konsultacje do specjalistów i wtedy okaże się, ile będą musiał pauzować.

W eliminacjach Włókniarza reprezentowało czterech zawodników - Artur Czaja, Hubert Łęgowik, Rafał Malczewski oraz Oskar Polis. Najskuteczniejszym z nich był Czaja, który wystartował jednak w połowie zawodów.

Statystyki zawodników Włókniarza z eliminacji MDMP 2014:

Artur Czaja: 2 turnieje, 19 punktów, 7 biegów, średnia biegowa 2,714

Rafał Malczewski: 4 turnieje, 34 punkty, 3 bonusy, 15 biegów, śr. 2,467

Hubert Łęgowik: 4 turnieje, 29 punktów, 5 bonusów, 15 biegów, śr. 2,267

Oskar Polis: 3 turnieje, 23 punkty, 3 bonusy, 11 biegów, śr. 2,364

Średnia drużyny na zawody wyniosła 26 punktów. Co ciekawe, tylko raz zdarzyło się "Lwom" dojechać do mety na ostatniej pozycji! Aż dziewiętnaście razy odnosili natomiast indywidualne zwycięstwa biegowe.

Zawody na MotoArenie rozpoczną się o godzinie 16.