Wersja oszczędnościowa Włókniarza w Zielonej Górze i mamy planowy pogrom

Działacze KantorOnline ViperPrint Włókniarza w niedzielnym meczu z mistrzem Polski Falubazem Zielona Góra zastosowali wariant oszczędnościowy, dlatego wysoka porażka 21:69 nie może dziwić.
Częstochowianie do Zielonej Góry pojechali w krajowym składzie. Zabrakło Rune Holty, Petera Kildemanda i Michaela Jepsena Jensena, nie wspominając o kontuzjowanym Grzegorzu Walasku i Grogoriju Łagucie. W składzie było aż pięciu juniorów. Walkę z gospodarzami próbował podjąć jedynie Mirosław Jabłoński, który wygrał nawet dwa wyścigi. Borys Miturski raz przyjechał przed Aleksandrem Łoktajewem. Trochę zawiódł Artur Czaja, który w sześciu startach wywalczył tylko 1 punkt.

Gospodarze mecz z Włókniarzem też potraktowali "oszczędnościowo". Liderzy Falubazu: Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz i Andreas Jonsson wystartowali tylko po cztery razy i nie jechali w biegach nominowanych.

Włókniarz aż 11 biegów przegrał 1:5 oraz dwa w stosunku 2:4. Tylko dwa biegi zakończyły się remisami dzięki wygranym Jabłońskiego.

Zaczęło się obiecująco, bo od porażki 2:4. Borys Miturski rozdzielił parę Jarosław Hampel i Aleksander Łoktajew. Dobra jazda częstochowskiego juniora zapowiadała też walkę pozostałych częstochowian. Niestety, w kolejnych biegach górą byli mistrzowie Polski. Od 2. do 8. biegu, czyli siedem wyścigów z rzędu, Falubaz wygrał po 5:1 i na tablicy wyników było 39:9 dla gospodarzy. W końcówce meczu z gospodarzami walkę podjął Mirosław Jabłoński. W 9. gonitwie meczu "Jabłuszko" rozdzielił parę Hampel i Łoktajew. W 11. wyścigu Jabłoński wygrał przed Protasiewiczem i Łoktajewem. Jabłoński na metę przyjechał też pierwszy w 14. wyścigu, gdy za jego plecami znaleźli się Adam Strzelec i Kamil Adamczewski. Ta sama trójka pojawiła się też w drugim z biegów nominowanych. Tym razem Adamczewski i Strzelec zrewanżowali się Jabłońskiemu i pokonali go 5:1.

Włókniarz planowo przegrał wysoko w Zielonej Górze, ale wszystkie swoje siły mobilizuje na ostatnią kolejkę EneaEkstraligi. Częstochowianie podejmować będą u siebie Unię Leszno i ten mecz będą chcieli wygrać. Działacze Włókniarza na ten mecz chcą ściągnąć Grigorija Łagutę i być może Grzegorza Walaska, jeśli tylko będzie zdrowy.

Falubaz Zielona Góra - KantorOnline ViperPrint Włókniarz 69:21

Falubaz Zielona Góra: Hampel 11 (3,2,3,3), Łoktajew 6 (1,3,1,1), Jonsson 12 (3,3,3,3), Zgardziński 8 (2,2,2,2), Protasiewicz 10 (2,3,3,2), Strzelec 10 (2,2,2,2,2), Adamczewski 12 (3,3,2,1,3).

KantorOnline ViperPrint Włókniarz: Miturski 3 (2,0,1,0,d,0), Walasek zz, Jabłoński 12 (1,1,1,2,3,3,1), Malczewski 1 (0,0,1,-), Czaja 1 (0,1,d,0,0,0 ), Łęgowik 3 (1,1,0,1), Polis 1 (0,0,1,0).