Podajemy listę startową SEC. Jest kilku faworytów do zwycięstwa

Już w piątek o godz. 19 na SGP Arenie odbędzie się długo oczekiwany finał Speedway European Championships. Patrząc na listę startową trzeba wskazać na kilku faworytów. To Emil Sajfutdinow, Peter Kildemand, Nicki Pedersen oraz Grigorij Łaguta.
Przed ostatnim częstochowskim turniejem SEC na czele znajduje się Rosjanin Emil Sajfutdinow (39 punktów). Ma trzy punkty przewagi nad Duńczykiem Peterem Kildemandem. Trzecie miejsce z 33 punktami zajmuje kolejny z Duńczyków Nicki Pedersen oraz aktualny indywidualny mistrz Europy Słowak Martin Vaculik, który też może być "czarnym koniem" finału.

Trzech pierwszych zawodników klasyfikacji łączy to, że w przeszłości byli zawodnikami Włókniarza, a podczas częstochowskiego finału SEC będą należeć do faworytów do złota. Lider klasyfikacji Emil Sajfutdinow jeszcze w poprzednim sezonie jeździł w barwach Włókniarza. Wicelider klasyfikacji Peter Kildemant to aktualny żużlowiec częstochowskiej drużyny. Trzeci w klasyfikacji Nicki Pedersen też w przeszłości reprezentował częstochowskie lwy.

Analizując listę startową, można zobaczyć jeszcze dwóch żużlowców, którzy w przeszłości byli zawodnikami Włókniarza. Oprócz obecnych zawodników częstochowskiej drużyny Grigorija Łaguty i Rune Holty, w finale SEC pojadą także: Andreas Jonsson i Jonas Davidsson.

Kibice mogą spodziewać się zaciętego i pełnego walki turnieju. Po 20 biegach rundy zasadniczej dwóch żużlowców, którzy mają najwięcej punktów, zapewni sobie udział w wielkim finale. Czterech kolejnych pojedzie w barażu o finał. Dwóch najlepszych z półfinału uzupełni stawkę finalistów. Ten, kto po czterech rundach finałowych zgromadzi najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej, sięgnie po tytuł Indywidualnego Mistrza Europy.

Początek zawodów zaplanowano na godz. 19. Organizatorzy zachęcają do zakupu biletów.

Lista startowa finału SEC.

1. Andzejs Lebedebs (Łotwa)

2. Emil Sajfutdinow (Rosja)

3. Martin Smolinski (Niemcy)

4. Grigorij Laguta (Rosja)

5. Kenni Larsen (Dania)

6. Jurica Pavlic (Chorwacja)

7. Peter Kildemand (Dania)

8. Andreas Jonsson (Szwecja)

9. Jonas Davidsson (Szwecja)

10. Janusz Kołodziej (Polska)

11. Tomasz Gollob (Polska)

12. Martin Vaculik (Słowacja)

13. Maksim Bogdanows (Łotwa)

14. Rune Holta (Polska)

15. Adrian Miedziński (Polska)

16. Nicki Pedersen (Dania)

-------------------------------------

17. Artur Czaja (Polska)

18. Rafał Malczewski (Polska)