Sport.pl

Wciąż nie wiadomo, z kim Włókniarz będzie walczył w II lidze. Tylko pięć zespołów?

Choć Polski Związek Motorowy kilkanaście dni temu przyznał licencje na starty w II lidze, nie wiadomo ile drużyn wystartuje w tej klasie rozgrywek. Jest spore ryzyko, że będzie je można policzyć na palcach jednej ręki.
Całe zamieszanie wynika ze zdegradowania do II ligi dwóch ubiegłorocznych ekstraligowców - Włókniarza i Wybrzeża Gdańsk. Po przyznaniu dzikiej karty na starty w I lidze zespołowi z Krakowa rozpoczęły się poszukiwania drugiej chętnej do startu na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej drużyny. Wyzwania nie podjęły ekipy z Lublina, Piły i Krosna, co oznacza, że zespoły te prawdopodobnie spotkają się z Włókniarzem na drugoligowym froncie. Nic nie jest jednak przesądzone, bowiem trwają gorączkowe poszukiwania ósmego zespołu, który wystartuje w I lidze.

Na domiar złego ostatnio czarne chmury zawisły nad Kolejarzem Opole, któremu miasto na 2015 rok nie przyznało ani złotówki dotacji. Jest prawdopodobne, że Kolejarz wycofa się z rozgrywek. Gdyby spełnił się ten scenariusz i któraś z drużyn jednak zdecydowała się na starty w I lidze, II liga liczyłaby... zaledwie pięć zespołów!

Już w ostatnich latach żużlowcy startujący w II lidze narzekali na nieregularne starty i ich małą ilość. Może się okazać, że w sezonie 2015 będzie jeszcze gorzej. Na rozstrzygnięcie tej sprawy najpewniej trzeba będzie poczekać jeszcze kilka tygodni.

Więcej o: