Sport.pl

Włókniarz otworzy sezon memoriałem. W planach też wspólne treningi z drużyną Marka Cieślaka

Okres zimowy to czas, gdy działacze kompletują składy i dopinają wszystkie sprawy organizacyjne, natomiast zawodnicy wylewają pot na treningach. Nie inaczej jest w Częstochowie. Młodzi zawodnicy Włókniarza pracują nad kondycją i czekają na pierwsze treningi oraz zawody, które odbędą się już w marcu.

Tutaj zagłosuj na najpopularniejszego sportowca Częstochowy i regionu!Żużlowcy Włókniarza Częstochowa trenują pięć razy w tygodniu pod okiem wykwalifikowanego trenera. Zajęcia odbywają się w hali w szkole przy ul. Targowej, a także na bieżni miejskiego stadionu lekkoatletycznego. Oprócz tego "Lwy" odwiedzają siłownię. Na zgrupowanie tym razem nie wyjadą.

- Mamy w Częstochowie i jej okolicach tyle pięknych terenów sprzyjających treningowi sportowemu, że aż żal byłoby z nich nie skorzystać - mówi dla czestochowa.sport.pla prezes Michał Świącik. - Praktycznie wszyscy zawodnicy są na miejscu, więc wykorzystywanie Jury do treningów skutecznie zastąpić może obóz przygotowawczy na przykład pod Lesznem.

Zgodnie z obietnicą daną kilka miesięcy temu tegoroczny sezon zostanie zainaugurowany zaniedbywanym w poprzednich latach Memoriałem Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. Zawody odbędą się 28 marca. Dzień później włókniarze rozegrają pierwszy sparing w Krakowie. - Wybraliśmy Kraków, ponieważ w pierwszej kolejce wyjeżdżamy do Lublina, a oba tory są do siebie podobne - mówi Świącik.

Jak się okazuje, niewykluczone, iż Włókniarz odbędzie kilka treningów z drużyną prowadzoną przez Marka Cieślaka - Ostrovią Ostrów. - Marek Cieślak od zawsze związany jest z Częstochową i los naszego zespołu nigdy nie był mu obojętny. Podczas jednej z naszych rozmów wysunął propozycję kilku wspólnych treningów naszej i prowadzonej przez niego drużyny. Jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni, ponieważ nasi zawodnicy będą mogli na tym tylko skorzystać - kończy prezes Włókniarza.

Więcej o: