Orzeł, Wanda, KSM Krosno... Juniorzy Włókniarza będą mieć nowe kluby

Wiadomo już, że Oskar Polis w rozpoczynającym się sezonie ligowym startował będzie w Orle Łódź. Pozostali młodzi zawodnicy Włókniarza swoje nowe kluby powinni poznać w ciągu najbliższych dni. W zawodach młodzieżowych występować będą we Włókniarzu.
Największe szanse na znalezienie nowych zespołów mieli oczywiście posiadający ekstraligowe doświadczenie Oskar Polis oraz Rafał Malczewski.

- Rozgrywki ligowe niedługo się zaczną, więc większość klubów ma już podopinane składy, ale cały czas rozmawiamy z prezesem Michałem Świącikiem na temat moich startów w lidze - mówił kilka dni temu Polis. Dziś już wie, że reprezentował barwy Orła Łódź. Działacze tego klubu zainteresowani są także Rafałem Malczewskim. Jednak nie tylko oni. "Komar" znajduje się również na celowniku Wandy Kraków, która potrzebuje solidnie punktującego młodzieżowca.

Działacze stowarzyszenia szukają klubów również dla mniej doświadczonych zawodników. W ich przypadku w grę wchodzi głównie P2LŻ. Z KSM-em Krosno praktycznie "dogadany" jest Przemysław Portas, za którym przemawia doświadczenie jakie 19-latek zdobywał w ubiegłym sezonie w barwach "Wilków". Przypomnijmy, że w pięciu spotkaniach uzyskał średnią biegową na 0,867. Wygrał też pierwszy ligowy wyścig w karierze.

Najpewniej w II lidze będzie się również ścigał Tymoteusz Kasprzyk, który trafi prawdopodobnie do KMŻ-u Lublin. Kasprzyk w ubiegłym sezonie odnowił certyfikat "Ż" i zdążył zadebiutować w lidze, w składzie Kolejarza Opole.

Juniorzy Włókniarza zostali ponadto zgłoszeni do wszystkich możliwych imprez młodzieżowych. Nie jest jeszcze znany terminarz MDMP, ale wiadomo, że na pewno na stadionie w Częstochowie odbędzie się eliminacja Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski.