Sport.pl

Znamy listę startową memoriału Idzikowskiego i Czernego. Jeden znak zapytania

W sobotę na stadionie Włókniarza odbędzie się Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. Na liście startowej znalazło się aż dziewięciu zawodników obecnie bądź w przeszłości związanych z Włókniarzem. Jest na niej również Rune Holta, ale może się tak zdarzyć, że Norwega z polskim paszportem zastąpi Łukasz Sówka z PGE Stali Rzeszów.
Organizatorzy - działacze Stowarzyszenia CKM Włókniarz - zapowiadali, że zaproszą na turniej wychowanków i innych żużlowców, którzy w biało-zielonych barwach jeździli w ostatnich latach. Tak też zrobili. Na liście startowej znalazło się aż dziewięciu zawodników obecnie bądź w przeszłości związanych z Włókniarzem. Można tylko żałować, że nie ma wśród nich utalentowanych Maksyma Drabika i Oskara Polisa, o których sporo się ostatnio mówiło. Pierwszy nie dostał zgody na start z WTS-u Wrocław, drugi jest kontuzjowany. Niepewny jest występ Rune Holty.

Memoriał przez lata był bardzo ważną imprezą w żużlowym kalendarzu. W ubiegłym roku wrócił do niego (po ośmiu latach) w postaci samodzielnego turnieju. W sobotę odbędzie się drugi raz z rzędu. Stawka zawodników będzie zdecydowanie silniejsza, ale też bardzo wyrównana, co może zapowiadać spore emocje. Tych emocji nie brakowało we wcześniejszych edycjach imprezy, a na podium stawało aż 38 medalistów indywidualnych i drużynowych mistrzostw świata.

Podczas sobotniego memoriału oprócz 20 turniejowych wyścigów rozegrane zostaną biegi upamiętniające tragicznie zmarłego Lee Richardsona oraz wieloletniego toromistrza Włókniarza Jerzego Baszanowskiego. Zawody rozpoczną się o godz. 16. Bilety w cenie 15 i 10 zł, program formatu B5 3 zł.

Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego, lista startowa:

1. Ilia Czałow (ROW Rybnik)

2. Przemysław Portas (Włókniarz Częstochowa)

3. Rafał Malczewski (Włókniarz Częstochowa)

4. Ronnie Jamroży (Motor Lublin)

5. Dawid Stachyra (KSM Krosno)

6. Scott Nicholls (Ostrovia Ostrów)

7. Rune Holta (Ostrovia Ostrów) lub Łukasz Sówka (Stal Rzeszów)

8. Michał Szczepaniak (Ostrovia Ostrów)

9. Mateusz Szczepaniak (Ostrovia Ostrów)

10. Mateusz Borowicz (Ostrovia Ostrów)

11. Artur Czaja (Stal Rzeszów)

12. Vladimir Borodulin (Ostrovia Ostrów)

13. Sebastian Ułamek (ROW Rybnik)

14. Rafał Szombierski (ROW Rybnik)

15. Robert Miśkowiak (Polonia Bydgoszcz)

16. Kyle Newman (Ostrovia Ostrów)

Więcej o: