Na Włókniarzu juniorzy powalczą o finał mistrzostw Polski par. Lwy mają szanse na awans

Po skutecznych zabiegach działaczy Włókniarza Częstochowa w czwartek 2 lipca przy ulicy Olsztyńskiej rozegrana zostanie eliminacja Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Oprócz reprezentantów Włókniarza o awans powalczą juniorzy z Tarnowa, Leszna, Rzeszowa i Lublina.
Początkowo zawody miały zostać rozegrane w Rzeszowie, jednak ostatecznie młodzieżowcy powalczą o finał przy Olsztyńskiej. Jest to efekt działań włodarzy Stowarzyszenia CKM Włókniarz: - Cały czas zabiegamy o każdą imprezę - tłumaczy dla czestochowa.sport.pl prezes klubu, Michał Świącik. - Jakiś czas temu podczas rozmów z Rafałem Dobruckim przewinął się temat organizacji w Częstochowie zawodów młodzieżowych. Okazało się, że klub z Rzeszowa zrezygnował z przeprowadzenia eliminacji MMPPK. Wysłaliśmy zatem do PZM niezbędne pisma i zawody zostały przeniesione do Częstochowy.

Na liście startowej częstochowskiej eliminacji MMPPK znajduje się kilka ciekawych nazwisk. Klub z Rzeszowa poprowadzi do boju Artur Czaja, który obiekt Włókniarza zna jak własną kieszeń. Partnerować ma mu coraz śmielej poczynający sobie w ekstralidze Krystian Rempała.

Wysokie aspiracje zgłasza też Unia Tarnów z Ernestem Kozą w składzie oraz szkoląca z powodzeniem żużlowy narybek jej imienniczka z Leszna. Choć w awizowanym zestawieniu aktualnych drużynowych wicemistrzów Polski brakuje Piotra Pawlickiego nie jest wykluczone, że ujrzymy go jednak w Częstochowie. Szanse Unii zdecydowanie by wówczas wzrosły.

Sztab szkoleniowy częstochowskich "Lwów" awizował na te zawody najbardziej doświadczonych z szerokiej kadry zawodniczej: Oskara Polisa oraz Rafała Malczewskiego. Obaj pokazali już niejednokrotnie, że potrafią z powodzeniem rywalizować z najlepszymi młodzieżowcami w kraju. Problemem może być jedynie potłuczona noga Rafała Malczewskiego. "Komar" tydzień temu uczestniczył w groźnej kolizji podczas zawodów Nice Cup w Krakowie, po której został odwieziony do szpitala [zawody przerwano - red.]. U wychowanka Włókniarza podejrzewano złamanie nogi, jednak szczegółowe badania nie potwierdziły pierwszej diagnozy. O ile zatem noga nie będzie przeszkadzała mu podczas jazdy, kibice Włókniarza mogą liczyć na awans, który uzyskają dwie najlepsze ekipy.

Zawody rozegrane zostaną w czwartek, 2 lipca, o godzinie 17. Ceny biletów: 10 złotych - bilet normalny, 5 złotych - bilet ulgowy, 2 złote - program zawodów.

Awizowane składy na eliminację MMPPK:

PGE Stal Rzeszów: 1. Artur Czaja, 2. Krystian Rempała

KMŻ Motor Lublin: 3. Mateusz Wieczorek, 4. Michał Nowiński, 12. Oskar Bober

Unia Tarnów: 5. Ernest Koza, 6. Damian Dąbrowski

SCKM Włókniarz Częstochowa: 7. Rafał Malczewski, 8. Oskar Polis, 14. Przemysław Portas

Fogo Unia Leszno: 9. Dominik Kubera, 10. Daniel Kaczmarek